Info - Nerezové nádstavce

Komínové nástavce musí být izolovány, aby se předešlo ochlazování
spalin a následné kondenzaci (tzv. dehtování).


NÁSTAVCE NA PLYN, DŘEVO

Komínový nástavec má sílu stěn 0,5 mm a izolaci 25 mm.

NÁSTAVCE NA PEVNÁ PALIVA (UHLÍ)

Standardní komínový nástavec má sílu stěn 0,6 mm  (certifikát pro plyn, dřevo a uhlí) aizolaci 32,5 mm. 

Komínové nástavce pro tuhá paliva (uhlí, brikety) musí mít sílu vnitřní stěny od 0,6 mm, ideálně při denním používaní i více, 0,8 mm nebo 1,00 mm. Výběr vhodné síly vnitřní stěny závisí na tom, jaký druh paliva používáte a jak často spotřebič pro užíváte. 

Příklad:

  • topíte-li příležitostně v krbových kamnech dřevem, či dřevěnými briketami - zvolíte sílu vnitřní stěny 0,6 mm.
  • topíte-li příležitostně uhlímstačí síla vnitřní stěny 0,6 nebo 0,8 mm. 
  • používáte-li však spotřebič  denně k vytápění uhlím či uhelnými briketami - zvolíte sílu vnitřní stěny 1,0 mm (komín Vám déle vydrží, než když použijete menší sílu vnitřní stěny, i když se samozřejmě použít dá již síla 0,6 mm). 

NA NÁSTAVCE V JINÝCH TLOUŠŤKÁCH NEŽ 0,6 mm DĚLÁME CENOVOU NABÍDKU INDIVIDUÁLNĚ, DLE  POŽADAVKU ZÁKAZNÍKA, E-MAILEM.

Komínové nástavce pro tuhá paliva se silou vnitřní stěny 0,8 mm dodáváme s 10% příplatkem z ceny bez DPH

Komínové nástavce pro tuhá paliva se silou vnitřní stěny 1,0 mm dodáváme s 15% příplatkem z ceny bez DPH

SET KOMÍNOVÉHO NÁSTAVCE MUSÍ OBSAHOVAT:

  • Základovou desku , která zajistí statiku komínového navýšení až do výše 2,5 m (v případě nutnosti navýšení vyššího je nutné statiku zajistit lanky, nebo trubkovými držáky)
  • Potřebnou délku prodloužení
  • Uzávěr vedení (chrání izolaci navýšení proti zatečení dešťové vody) 
  •  Volitelně může obsahovat stříšku 

Při navrhování takovýchto nástavců je potřeba zohlednit potřeby čištění komínu v budoucnu např. vhodně umístěnými dvířky (velmi doporučujeme u nástavců nad výšku 1 m).

 

Spodní část základové desky lze upravit do čtvercového, či obdélníkového průřezu pro použití na komínová tělesa bez vložky.

Základová deska pro komínové navýšení:
DSC01685(1).jpg 

Prodloužení zasuneme na základovou desku:
DSC01686(1).jpg 

Uzávěr vedení chrání vnitřní izolaci proti zatečení vody:
DSC01683(1).jpg
 

Stříška:
DSC01684(1).jpg

Spojování jednotlivých prvků zásuvnými hrdly s na nich umístěnými sponami proti posunutí a sesmeknutí. Vnitřní vrstva systému se může volně roztahovat, neboť díky konstrukci jednotlivých prvků zůstane vnitřní vrstva bez pevného spojení s vnější vrstvou vystředěna a zajištěna proti sesmeknutí. Díky této konstrukci je zabráněno vzniku tepelných mostů mezi vnitřní a vnější vrstvou. Speciální minerální tepelná izolace ležící mezi vnitřní a vnější vrstvou (tloušťka izolace 32,5 mm) je vysoce odolná proti teplotám a je nehořlavá.

Izolační skořepiny vložené mezi vrstvy jsou stlačeny pod vysokým tlakem. Touto konstrukcí jsou vyloučey tepelné přechody ze spalinovodné roury k vnější nosné rouře. Vnitřní roura vedoucí médium sestává z titanem stabilizované ušlechtilé oceli s číslem materiálu u DW-fu s izolací 32,5 mm 1.4571 / 1.4404 nebo 1.4539, u DW-eco vnitřní roura L99 (mírně magnetická ocel), vnější L99, alternativně 1.4301. Všechny podélné sváry jsou svařovány v ochranné atmosféře a pasivovány. Tím je dána nejvyšší možná protikorozní ochrana. Komínový systém DW je určen pro všechna regulovatelná topeniště v podtlakovém a přetalkovém provozu. Provozní teploty dle typu ≤ 200°C do ≤ 600°C. Pro podtlakový a přetlakový systém do 5000 Pa. Použití dle typu pro TO topné oleje, plyn, pevná paliva. Vyrábí se v průměrech od DN 80 do DN 600 mm, v délkách 250, 500, 1000 mm.

Námi uváděné průměry jsou vnitřní.Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte nás ZDE.

pechlat-ml.jpgMichal Pechlát
- obchodní ředitel