VERMIKULIT

VERMIKULIT
 Skladem 
599
495 bez DPH
DPH:
21 %
ks
Katalogové číslo:
WH-3456
Záruka:
2 roky

Pouze osobní odběr v kamenné provozovně: Všechromy.

 

Momentální stav skladu na provozovnách (počet dostupných kusů) si doporučujeme před odběrem telefonicky či e-mailem ověřit.

Desky prodáváme pouze celé, po kusech.

Rozměr desky je 800x600x30 mm (hmotnost 1 ks 5,9 kg).

U krbů je nutné vybírat materiály, které splňují bezpečnostní normy. Rozhodně nepoužívejte izolační materiály s nízkou teplotní odolností jako cihly, ytong, sádrokarton nebo skelná vata. Dle normy je nutné izolovat stěny a strop vhodným materiálem a v dostatečné tloušťce, aby nedošlo k přehřátí stěn a případnému požáru. Pro zděné stěny je třeba menší izolační vrstva než u stavby ze dřeva, kde musí být izolace silnější a se vzduchovou mezerou pro odvětrání.

Vermikulitové desky jsou ideální izolací pro krby a kamna. Výhodou je nízká prašnost a zdravotní nezávadnost při zpracování. jde o velmi snadno opracovatelný a rozměrově přesný materiál. Objemová hmotnost 375 kg/m³.

Desky jsou velmi dobře opracovatelné (nástroje pro zprac. dřeva či sádrokartonu) a práce s nimi je velmi jednoduchá. K lepení doporučujeme K84: www.kominy-prodej.cz/promat-materialy-pro-protipozarni-izolace-kolem-kominu-a-pro-stavbu-krbu/k-84-1-kg--sacek.